Ця інформація стосується лише моделей ЛВТ, т.к. параметри виробів інших виробників можуть суттєво відрізнятися. Існує думка, що симісторні стабілізатори краще, т.к. вони мають більшу швидкодію та надійніші т.к. відсутні механічні контакти реле, які часто підгоряють у момент комутації навантаження.
Насправді потрібно мати на увазі наступне:
1) Обидва варіанти стабілізаторів мають електронне керування на основі мікропроцесорів з високою точністю та швидкістю обробки інформації. Час перемикання обмоток трансформатора в релейному стабілізаторі становить 20 мс- мінімально необхідне для вимірювання вхідної напруги, тому цей час одного напівперіоду при частоті мережі 50 Гц. Саме тому збільшення швидкодії неможливе як релейних, так симисторных моделей. При цьому час захисного відключення навантаження при високовольтних кидках вхідної напруги (перевищення допустимих меж) – для релейних та симісторних стабілізаторів становить 10 мс. Т.о. з точки зору захисту вашого газового котла або холодильника, який ви підключаєте через стабілізатор - і релейний та симісторний будуть однаково ефективні.
2) Контакти виконавчих реле релейних стабілізаторів розраховані на комутацію до 3,5 кВт. використовуючи ці стабілізатори для підключення навантажень до 1 кВт ми маємо суттєвий запас надійності. На практиці, при реалізації кількох тисяч релейних стабілізаторів кількість відмов унаслідок виходу з ладу реле. При цьому симістрні стабілізатори мають у своєму складі досить складні схеми управління симисторами (драйвери), які досить "капризні", т.к. дуже залежать від відповідності багатьох параметрів застосовуваних симісторів. Т.ч., нам складно зробити висновок, що симісторні стабілізатори дійсно надійніші за релейні.
Але якісь переваги у симісторних стабілізаторів є, тим більше, що вони суттєво дорожчі?.. Головна перевага – це беззвучне перемикання обмоток трансформатора та підвищена точність регулювання вихідної напруги (більша кількість ступенів): Для релейного 220±7%, а для симісторного – 220В±4%. Так що вирішувати – Вам!